Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Warsztaty programowania dla dzieci jako rozwój hobby.

Warsztaty programowania dla dzieci jako rozwój hobby.

 

Warsztaty programowania dla dzieci jako rozwój hobby.

Hobby to element naszego życia, który popycha nas do przodu, daje motywację. Niezależnie od wieku hobby prawie zawsze przynosi ze sobą pozytywne skutki, wśród nich:

– chęć poznawania nowości, umiejętność poszukiwania informacji oraz znajdowania odpowiedzi na nurtujące nas pytania,

– pobudzanie ciekawości związanej z daną tematyką jak i pokrewnymi dziedzinami życia,

– relaks i możliwość posiadania pasji, która uspokaja, odsuwa chwilowo od problemów,

– powód do dumy i dbałość o zdobywanie kolejnych osiągnięć w związku z pozyskiwaniem nowych informacji, metod rozwoju hobby czy okazów w przypadku kolekcjonowania przedmiotów.

Hobby a rozwój dziecka.

Dzieci posiadając pasje czy nawet chwilowe hobby mają w sobie niesamowity motor i nadany kierunek rozwoju. Należy pamiętać, że hobby nie zawsze oznacza wyłącznie jednokierunkowe zainteresowania. Wiele z zajęć, które ma dziecko posiadające pasję to pobudzanie umiejętności potrzebnych w każdym aspekcie życia. Pasje wymagające uwagi czy staranności procentują rozwojem mózgu dziecka. Sport natomiast pomaga w rozwoju fizycznym, który to jest coraz częściej pomijany podczas wyborów związanych z rozrywką.

Kodowanie dla dzieci. Hobby czy nauka?

Takie choćby warsztaty programowania dla dzieci Gorzowie Wielkopolskim to okazja do tego, aby maluch poznał zarówno możliwości jakie ma będąc w przyszłości programistą, ale także pobudzanie w nim ochoty na poznawanie nauk ścisłych, interakcji ze światem czy zabaw z rówieśnikami. Ciekawy sposób prowadzenia tego typu zajęć dodatkowych dla dzieci, to także popychanie malucha do rozwoju społecznego, nauka komunikacji, no i oczywiście propozycja hobby, które rozwija. Takiego, które pasjonuje, a zdobywane podczas niego umiejętności przydadzą się także w dorosłym życiu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *