Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci. Jak zacząć?

Nauka programowania dla dzieci. Jak zacząć?

Kodowanie — jak zacząć?

Dobrą opcją na to, aby dzieci weszły z przyjemnością w olbrzymi świat programowania i kreacji cyfrowych nowości, jest zachęcanie ich do tego od najmłodszych lat. 7-8 rok życia, to przełomowy moment, kiedy pojawia się obowiązek nauki szkolnej. Dzieci zaczynają pisać, czytać, a także rozwijać się na wiele innych sposobów. Jest to idealny czas na rozpoczęcie wdrażania się w kodowanie. Jak?

  1. Kodowanie online dla dzieci

Nauka programowania online jest opcją na to, aby dziecko spędzało czas przy komputerze w najbardziej produktywny sposób. Można postawić na dwie formy takiej edukacji:

gry do nauki programowania…

… a także aplikacje i programy, które uczą kodowania poprzez zabawę i twórczość własną. Tego typu rozwiązanie sprawdza się niezależnie od wieku. W ten sposób mogą nauczyć się podstaw i zamysłu programowania najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i znajdziemy oferty ciekawych aplikacji pozwalających na tworzenie gier przez nastolatków, w „dorosłych” językach programowania.

– kurs programowania dla dzieci online.

Jest to ciekawa alternatywa dla kursów stacjonarnych, którymi zajmiemy się w następnym akapicie. Kursy online pozwalają na zagłębienie się w meandry programowania, jednak wymagają od dziecka także pewnej determinacji. Najlepiej sprawdzają się takie, które mają zapewniony nadzór mentorski dla każdego słuchacza.

  1. Warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży.

Stacjonarny kurs programowania dla dzieci i młodzieży może być najefektywniejszą formą nauki i wdrażania się w informatyczne zagadnienia. Podczas tego typu kursów, dobranych do wieku i poziomu zaawansowania słuchaczy, uczniowie mogą poznać tajniki koderskiego świata w o wiele większym spektrum niż podczas kursów online lub samodzielnej nauki. Stały dostęp do nauczyciela, jak i możliwości rozwoju umiejętności pracy w grupie pozwalają na zdecydowanie szybsze i bardziej intuicyjne przyswajanie najważniejszych informacji a także pobudzanie kreatywności.

Zapraszamy na prowadzone przez nas warsztaty programowania dla dzieci. Gorzów Wielkopolski to jedno z miast, w którym znajduje się nasza placówka, mająca na celu jak najlepszą programistyczną edukację najmłodszego pokolenia.

Nauka programowania czy warto?

Okazuje się, że dzieci mogą nauczyć się programowania i nie jest ono przeznaczone wyłącznie dla małych, genialnych umysłów ścisłych. Tworzenie gier komputerowych czy aplikacji wymaga wielu umiejętności w tym także też takich, jakie zazwyczaj określamy pojęciami takimi jak humanistyczne lub artystyczne. Na stanowiskach tworzących nowe rozwiązania i rozrywki oparte na cyfrowych założeniach, pracują ludzie o różnorodnych zainteresowaniach. W grupie potrafią stworzyć coś, co trafi do szerokiego grona odbiorców. Ponadto programiści to według prognoz najbardziej pożądany zawód najbliższych lat. Już teraz brakuje specjalistów a na programistycznych stanowiskach zasiadają nawet osoby, dla których programowanie jest fascynującym zajęciem, a nie obraną oficjalną ścieżką edukacji. Dlatego też warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży, mogą dać im naprawdę świetny start w dorosłą karierę zawodową.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *