Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Języki programowania dla dziecka.

Języki programowania dla dziecka.

Zajęcia dodatkowe z programowania.

Kwestia wyboru języka dla początkującego programisty to jeden z najczęściej przewijających się tematów, jeżeli chodzi o ludzi chcących stawiać pierwsze kroki w świecie kodowania. Zaczyna się też często wtedy dyskusja i rozmyślania nad tym, czy chcemy nauczyć się języka, aby w przyszłości naszym zajęciem było programowanie gier, zajęcia dodatkowe czy może ma to być język, który pozwoli nam na pracę w korporacji, zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla biur itp.

W tych rozważaniach często pojawia się kardynalny błąd. Nie powinniśmy zastanawiać się jakie języki programowania chcemy znać, ale jakie będą dla nas najlepsze na początek. Dobry programista może i specjalizuje się w konkretnych, ale zna ich kilka. W związku z tym, może po prostu zaproponujemy klika, przy okazji mogąc udzielić pomocy w ich nauce poprzez organizowane kursy programowania w większych miastach Polski, takich, jak choćby Wałbrzych, Katowice, Wrocław (z innymi miastami na dolnym Śląsku), Poznań, Zielona góra, czy  Gorzów itd.

Programowanie dla dzieci – języki programowania.

Podstawy programowania w Javie – Java jest stosunkowo prosta i wizualnie intuicyjna. Posiada też duże wsparcie w postaci dokumentacji, bibliotek i fanów udzielających się w sieci.

Lubiany przez młodych Python – podobnie jak Java, decydując się na niego, możemy liczyć na duże wsparcie bibliotek, dokumentów i społeczności.

Programowanie w języku C – nieco trudniejsze od Pythona, ale zdecydowanie łatwiejsze niż C++. Można się na niego zdecydować na początek, jeżeli uważamy, że damy radę wskoczyć na głębszą wodę.

Podstawy programowania php – język stosunkowo trudny, ale używany do tworzenia stron www w połączeniu z językiem xHTML. Dlatego, jeżeli zależy nam na tworzeniu od początku choćby podstawowych witryn, warto zagryźć zęby i się za niego zabrać.

Wybór jest naprawdę duży, dlatego jest się nad czym zastanowić, ale pamiętajmy też, że jeżeli wybrany język jednak nie będzie nam podchodził do gustu, nie ma najmniejszego problemy, żeby się zająć nauka innego. Większość czasu poświęconego na naukę i tak nam nie przepadnie i przyda się w przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *