Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak zacząć naukę programowania?

Jak zacząć naukę programowania?

Jak wygląda nauka programowania?

W obecnych czasach nauka kodowania nijak się ma do znanych sprzed dekad obrazków, gdzie bycie programistą oznaczało po części rezygnacji z innych pasji i skupienie się na skomplikowanych algorytmach. W tej chwili nauka programowania dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim możliwości poznania umiejętności, które już teraz przydają się w codziennym życiu, są zrozumiałe, intuicyjne i przynoszą dużo frajdy i satysfakcji.

Z tego też powodu warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży wyrastają jak grzyby po deszczu w mniejszych i większych miejscowościach. Są pożądane przez dzieciaki, rodziców, jak i przyszły rynek.

Nauka kodowania dla dzieci

Obecnie materiały i możliwości, a przede wszystkim ogólna dostępność cyfrowych innowacji, które zaczynają być stałą częścią naszego życia i sprawiają, że programować można zacząć już każdym wieku. Najlepszy wydaje się okres szkolny, co argumentowane jest między innymi faktem,że jest to okres największego rozwoju myślenia, jak i poznawania otaczającego świata. Dodanie do edukacji dziecka kolejnego przedmiotu, który tak naprawdę jest intuicyjny i łatwy do przyswojenia dla XXI wiecznych młodych, może tylko wspomóc ich obecny, jak i przyszły rozwój.

Motywacja do nauki programowania

Poza standardowym podejściem do edukacji jako wszechstronnego, czy też ukierunkowanego rozwoju, warto wspomnieć o tym, jak programowanie od najmłodszych lat może wpłynąć na przyszły zawodowy sukces. Już teraz brakuje specjalistów na programistycznym rynku pracy. Prognozy mówią o milionach wolnych miejsc otwartych dla każdego, kto choć trochę czuje pasję programowania, już przeciągu najbliższej dekady. Oznacza to tyle, że dzieci i młodzież, która w najbliższym czasie wejdzie na rynek pracy, ma niesamowite możliwości kariery, jeżeli w kręgu ich zainteresowań lub doświadczenia były choćby podstawy programowania. Aktualne zarobki programistów, nawet juniorów są wyższe niż przeciętna krajowa w Polsce. Nie trzeba mówić o docenieniu tej gałęzi kariery w innych krajach. Postawienie na kurs programowania dla dzieci okazuje się jednym z najlepszych spodków do osiągnięcia świetnego, przyszłościowego celu.

Nauka programowania – czy warto?

Poprzednimi akapitami udowodniliśmy, że warto. Zarówno z perspektywy dzisiaj, jak i w kwestii lepszego jutra. Warto także nie zastanawiać się nad tym myśląc, że jeszcze znajdzie się na to czas. Jasne, programowania można nauczyć się w każdym wieku, ale wysyłając dziecko na kurs programowania dla dzieci i młodzieży dajemy mu szansę na solidną przewagę nad rówieśnikami w momencie jego wejścia na rynek pracy.

Nauka programowania. Co na początek?

Można zacząć od samodzielnej nauki w domu, poprzez dostępne w sieci darmowe lub w miarę tanie materiały. Jednak naszym zdaniem nic nie zastąpi nauki w taki sposób, jak pozwalają na to warsztaty promowania dla dzieci. Gorzów Wielkopolski to między innymi nasza szkoła Zaprogramowani.com. Znajdziecie u nas doświadczoną kadrę, najlepszy, autorski program nauczania, grupy i materiały dopasowane do potrzeb zainteresowanych słuchaczy. Zapraszamy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *